Legalmatic Kullanım Şartları

TANIMLAR
MADDE 1

İşbu Sözleşmede geçen bazı esaslı hususlara ait tanımlar aşağıdadır.

LEGALMATIC: LEGALMATİC DİJİTAL TEKNOLOJİLER ANONİM ŞİRKETİ’nin sahip olduğu bir SaaS belge robotudur

Platform: İşbu sözleşmeye konu LEGALMATIC’a ait sistemdir.

SUNULAN HİZMET

MADDE 2

2.1 LEGALMATIC, uzmanlar tarafından hazırlanmış şablonlar ile ihtiyacınız olan metni üretebileceğiniz bir dijital asistandır.

  • İhtiyacınız olan belgeyi arşivimizden bulunuz.
  • Belgenin yanındaki gerekli temel soruları cevaplayınız. Sorulara verdiğiniz yanıtlara göre metniniz otomatik olarak güncellenecektir.
  • Belge tamamlandığında bilgisayarınıza Word formatında indirebilirsiniz.

2.2 LEGALMATIC, kendisinin ulusal veya uluslararası yasalar, yetkili makamlarca yayımlanan tebliğ, genelge ve esaslar gereğince başka türlü hareket etmesini gerektirecek haklı nedenlerin mevcut olduğu durumlarda hizmetlerin kapsamını daraltabilir veya tamamen durdurabilir. MÜŞTERİ, bu nedenlerle uğrayabileceği zarar ve kayıplar için LEGALMATIC’a rücu talebinde bulunmayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Hizmetin kapsamının bu şekilde daraltılması ve/veya tamamen durdurulması halinde taraflar işbu sözleşmeyi feshedebilirler.

PLATFORMDAKİ ROLLER

MADDE 3

3.1 LEGALMATIC yalnızca bir dijital platformdur. Sadece avukatlar tarafından verilebilecek hizmetler Platform’da yer almaz.  Legalmatic bir hukuk danışmanlığı hizmeti değildir. Belge doldurmayı kolaylaştıran bir dijital alt yapıdır. Bir avukatın verdiği hukuki danışmalığın alternatifi değildir.

3.2 Müşteri tarafı gerçek kişi ise ve tüketici olarak işlem yapmaktaysa tüketicilerle ilgili mevzuat uygulanacaktır.

3.3 Müşteri tarafı tüzel kişi ise hizmet tüketiciler ile ilgili mevzuata tabii değildir.

ÜYELİK SİSTEMİ
MADDE 4

4.1 Üyelik ücretsizdir. MÜŞTERİ, LEGALMATIC tarafından talep edilen bilgileri tam, doğru ve güncel bir şekilde sağlamasının gerektiğini bildiğini beyan eder. Bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde, söz konusu bilgiler derhal güncelleyecektir.

4.2 MÜŞTERİ, satın aldığı sözleşmelere daha sonra üyelik sisteminden ulaşabilir ve indirebilir. Satın alma yapılmamışsa üyelik sistemi üzerinden sadece doldurulmuş sözleşmelere erişilebilir fakat